Vilsteren, Vilsterseweg 12 - Sint Willibrorduskerk: verschil tussen versies
Uit Reliwiki
(Foto's toegevoegd) |
Geen bewerkingssamenvatting |
||
Regel 10: | Regel 10: | ||
! colspan="2" style="background-color:#517398; color:white;" | Algemene gegevens | ! colspan="2" style="background-color:#517398; color:white;" | Algemene gegevens | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Genootschap : | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Genootschap: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Rooms Katholieke Kerk | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Rooms Katholieke Kerk | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Gemeente : | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Gemeente: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Ommen | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Ommen | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Plaats : | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Plaats: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Vilsteren | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Vilsteren | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Adres : | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Adres: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Vilsterseweg 12 | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Vilsterseweg 12 | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Provincie : | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Provincie: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Jaar ingebruikname : | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Jaar ingebruikname: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | 1897 | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | 1897 | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Huidige bestemming: | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Huidige bestemming: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | kerk | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | kerk | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Naam kerk : | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Naam kerk: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Willibrordus | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Willibrordus | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Architect : | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Architect: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Boerbooms, J.W. | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Boerbooms, J.W. | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Monument-status: | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Monument-status: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Rijksmonument | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Rijksmonument | ||
|-valign="top" | |||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Inventarisatienummer: | |||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | 10629 | |||
|} | |} | ||
; Geschiedenis | ; Geschiedenis | ||
:: | :: | ||
St.Willibrordus, 1897, J.W.Boerbooms. Neogotische pseudobasiliek met toren, waarvan de klokkeverdieping in iedere gevel een nis met manswerk bezit. Aan de zuidzijde een veelhoekige traptoren. Ronde pijlers met lijstkapitelen,waarvan kolonnetten opgaan. Kruisribgewelven. Neogotische inrichting grotendeels bewaard, polychromie in de recente tijd sterk opgehaald. Goed voorbeeld van Boerbooms' op de Nederrijnse gotiek geinspireerde stijl. Mechanisch torenuurwerk B. Eijsbouts, 1915, nr. 524, later voorzien van electrische opwinding. | |||
Verving kerk uit 1816. | |||
[http://www.landgoed-vilsteren.nl/dorp/kerk.htm] Klik voor verdere informatie | [http://www.landgoed-vilsteren.nl/dorp/kerk.htm] Klik voor verdere informatie |
Versie van 28 mrt 2009 13:52
Algemene gegevens | |
---|---|
Genootschap: | Rooms Katholieke Kerk |
Gemeente: | Ommen |
Plaats: | Vilsteren |
Adres: | Vilsterseweg 12 |
Provincie: | |
Jaar ingebruikname: | 1897 |
Huidige bestemming: | kerk |
Naam kerk: | Willibrordus |
Architect: | Boerbooms, J.W. |
Monument-status: | Rijksmonument |
Inventarisatienummer: | 10629 |
- Geschiedenis
-
St.Willibrordus, 1897, J.W.Boerbooms. Neogotische pseudobasiliek met toren, waarvan de klokkeverdieping in iedere gevel een nis met manswerk bezit. Aan de zuidzijde een veelhoekige traptoren. Ronde pijlers met lijstkapitelen,waarvan kolonnetten opgaan. Kruisribgewelven. Neogotische inrichting grotendeels bewaard, polychromie in de recente tijd sterk opgehaald. Goed voorbeeld van Boerbooms' op de Nederrijnse gotiek geinspireerde stijl. Mechanisch torenuurwerk B. Eijsbouts, 1915, nr. 524, later voorzien van electrische opwinding.
Verving kerk uit 1816.
[1] Klik voor verdere informatie
- Vilsteren RK kerk voorzijde.JPG
- Vilsteren RK kerk voorkant.JPG