Rutten, Venelaan 44 - Emmaüskerk: verschil tussen versies
Uit Reliwiki
Geen bewerkingssamenvatting |
|||
Regel 10: | Regel 10: | ||
! colspan="2" style="background-color:#517398; color:white;" | Algemene gegevens | ! colspan="2" style="background-color:#517398; color:white;" | Algemene gegevens | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Naam kerk: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Emmaüskerk | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Gemeente : | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Genootschap: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | PKN Protestantse Gemeente | |||
|-valign="top" | |||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Provincie: | |||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Flevoland | |||
|-valign="top" | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Gemeente: | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Noordoostpolder | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Noordoostpolder | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Plaats : | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Plaats: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Rutten | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Rutten | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Adres : | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Adres: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Plantsoenweg 1 | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Plantsoenweg 1 | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Postcode: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | 8313AC | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Inventarisatienummer: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | 01431 | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Jaar ingebruikname: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | 1960 | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Architect: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Schippers, J. | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Huidige bestemming: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | kerk | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color: | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Monument status: | ||
| style="text-align:top; background-color: | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | geen | ||
|} | |} | ||
Versie van 24 okt 2014 09:00
Algemene gegevens | |
---|---|
Naam kerk: | Emmaüskerk |
Genootschap: | PKN Protestantse Gemeente |
Provincie: | Flevoland |
Gemeente: | Noordoostpolder |
Plaats: | Rutten |
Adres: | Plantsoenweg 1 |
Postcode: | 8313AC |
Inventarisatienummer: | 01431 |
Jaar ingebruikname: | 1960 |
Architect: | Schippers, J. |
Huidige bestemming: | kerk |
Monument status: | geen |
Geschiedenis
Interessante moderne kerk.
Orgels
Huidig orgel, B. Pels
Het huidig orgel is gebouwd door firma B. Pels in 1966. Het orgel staat sinds 2006 in de Emmauskerk in Rutten, het is niet bekend waar het Pels orgel eerder heeft gestaan.
Vorig orgel, Ahrend & Brunzema
Tot 2006 stond er een orgel van Ahrend & Brunzema in de Emmauskerk in Rutten (gebouwd in 1959). Dit orgel staat tegenwoordig in de Oude Calixtuskerk te Groenlo en wordt daar gebruikt als koororgel.