Leeuwarden, M.H. Trompstraat 4a - Baptistenkerk (1936 - 1996): verschil tussen versies
Uit Reliwiki
k (hernoemde Leeuwarden, M.H.Trompstraat/Noordvliet - Baptistenkerk naar Leeuwarden, M.H.Trompstraat 4a - Baptistenkerk: adres) |
(cat) |
||
Regel 1: | Regel 1: | ||
[[Categorie:Object]] | [[Categorie:Object]] | ||
[[Categorie:MetKaart]] | [[Categorie:MetKaart]] | ||
[[Categorie:Buiten Gebruik]] | |||
[[Categorie:UB]] | [[Categorie:UB]] | ||
[[Categorie:Leeuwarden]] | [[Categorie:Leeuwarden]] | ||
Regel 10: | Regel 11: | ||
! colspan="2" style="background-color:#517398; color:white;" | Algemene gegevens | ! colspan="2" style="background-color:#517398; color:white;" | Algemene gegevens | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Naam kerk: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Baptistenkerk | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Gemeente : | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Genootschap: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Unie van Baptisten Gemeenten in Ned. | |||
|-valign="top" | |||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Provincie: | |||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Friesland | |||
|-valign="top" | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Gemeente: | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Leeuwarden | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Leeuwarden | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Plaats : | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Plaats: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Leeuwarden | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Leeuwarden | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Adres : | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Adres: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | M.H.Trompstraat 4a | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | M.H.Trompstraat 4a | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Postcode: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Inventarisatienummer: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | 09233 | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Jaar ingebruikname: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | 1936 | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Architect: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Huidige bestemming: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | kantoor | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Monument | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Monument status: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | ||
|} | |} | ||
Versie van 11 dec 2014 22:49
Algemene gegevens | |
---|---|
Naam kerk: | Baptistenkerk |
Genootschap: | Unie van Baptisten Gemeenten in Ned. |
Provincie: | Friesland |
Gemeente: | Leeuwarden |
Plaats: | Leeuwarden |
Adres: | M.H.Trompstraat 4a |
Postcode: | |
Inventarisatienummer: | 09233 |
Jaar ingebruikname: | 1936 |
Architect: | |
Huidige bestemming: | kantoor |
Monument status: |
Geschiedenis
Interessante zaalkerk zonder toren.
Buiten gebruik 1996, toen de Baptistengemeente Leeuwarden de voormalige Gereformeerde Parkkerk aan de Jan van Scorelstraat aankocht, die sindsdien door dit kerkgenootschap wordt gebruikt.
Na de sluiting als kerk in 1996 is er een kantoor in de voormalige kerk gevestigd. In 2005 is het Kunstinitiatief Stichting Voorheen de Gemeente naar dit pand verhuisd. (BS)