Definitieve buitengebruikstellingen kerken in 2019: verschil tussen versies
Uit Reliwiki
(rk) |
(email) |
||
(33 tussenliggende versies door dezelfde gebruiker niet weergegeven) | |||
Regel 1: | Regel 1: | ||
{{Blauw}} | {{Blauw}} | ||
''' Heeft U aanvullingen voor de lijsten [mailto:kerksluitingen@ | ''' Heeft U aanvullingen voor de lijsten [mailto:kerksluitingen@reliwiki.nl laat het weten]''' De lijst kunt U sorteren door op het kleine driehoekje te klikken boven de te sorteren kolom. | ||
{{Einde}} | {{Einde}} | ||
{| class="wikitable sortable" style="background:#AFEEEE" | {| class="wikitable sortable" style="background:#AFEEEE" | ||
Regel 8: | Regel 8: | ||
! Opmerking | ! Opmerking | ||
! Categorie | ! Categorie | ||
! Provincie | |||
|- | |- | ||
|[[Schiedam, Warande 185 - Hoeksteenkerk]]||1923||Gemeenschap opgeheven||Kerk wordt verbouwd||CGK | |[[Schiedam, Warande 185 - Hoeksteenkerk]]||1923||Gemeenschap opgeheven||Kerk wordt verbouwd||CGK||ZH | ||
|- | |- | ||
|[[Poortugaal, Emmastraat 9 - De Haven]]||1930||Samengegaan PKN||Bestemming nog onbekend||GK | |[[Poortugaal, Emmastraat 9 - De Haven]]||1930||Samengegaan PKN||Bestemming nog onbekend||GK||ZH | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Lunteren, Kerkhoflaan 17 - Antonius Abt ]]||1959||Januari 2019 aan de eredienst onttrokken ||||RK||GLD | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Horssen, Kerkpad 7 - Antonius Abt]]||1910||januari 2019 aan de eredienst onttrokken||Yoga-centrum||RK||GLD | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Spoordonk, Bernadettestraat 2 - Bernadette]]||1936||23 juni 2019 laatste dienst||Wordt omgebouwd tot dorpshuis||RK||NB | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Schildwolde, Hoofdweg 18 - De Ark]]||1950||Kerk is verkocht||||PKN||GR | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Siegerswoude, Binnenwei 14 - Hervormde Kerk]]||1949||Kerk wordt verkocht||||PKN||FR | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Gorinchem, Mollenburgseweg 15 - Exoduskerk]]||1964||Is verkocht||Gezondheidscentrum||PKN||ZH | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Alkmaar, Nassaulaan 4 - Joseph]]||1909||Kerk is verkocht||||RK||NH | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Lisse, Heereweg 105 - Gereformeerde Kerk]]||1934||Wordt afgestoten||||GK||ZH | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Schaesberg, De Wendelstraat 16 - Michaël]]||1956||Sinds 2012 slapend||2019 aan de eredienst onttrokken||RK||LIM | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Middelburg, Hofplein 13 - Hofpleinkerk]]||1930||2 juni 2019 laatste dienst||||PKN||ZL | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[['s-Gravenzande, Heenweg 59 - Nieuwe Kerk]]||1951||8 september 2019 laatste dienst||Kerk wordt verkocht||PKN||ZH | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Wieringerwerf, Meeuwstraat 44 - Het Kompas]]||1937||30 juni 2019 laatste dienst||Staat te koop||NGK||NH | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Biezenmortel, Capucijnenstraat 44 - Jozef]][||1921||7 juli 2019 laatste dienst||||RK||NB | ||
|- | |- | ||
|[[, | |[[Drachten, Burgemeester Wuiteweg 56 - Nieuw Apostolische Kerk]]||1960||juni 2019 gesloten||huur beeindigd||NAK||FR | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Batenburg, Molendijk 1 - Sint Victor]]||1875||20 juni 2019 laatste dienst||||RK||GLD | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Zaandam, Papenpad 13 - Maria Magdalena]]||1695||Kerk is verkocht||Cultureel centrum||OKK||NH | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Egmond aan Zee, Wilhelminastraat 12 - O.L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen]]||1905||Na 1 september 2019 gesloten||Gaat in de verkoop||RK||ZH | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Egmond-Binnen, Kerkplein 25 - Adelbertus]]||1965||Is 25 augustus 2019 gesloten||Gaat in de verkoop||RK||ZH | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Utrecht, Marco Pololaan 113 - Wederkomst des Heren]]||1966||1 september 2019 laatste dienst||Kerk staat te koop||RK||UT | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Hansweert, Dijkstraat 12 - Hervormde Kerk]]||1911||Kerk is verkocht||september 2019 laatste dienst||PKN||ZL | ||
|- | |||
|[[Venlo, Wolweversstraat 2 - St. Nicolaaskerk]]||1961||5 december 2019 laatste dienst||||RK||NB | |||
|- | |||
|[[Venlo, Veldenseweg 2 - Heilig Hart van Jezus]]||1922||Werd al niet meer gebruikt||||RK||NB | |||
|- | |||
|[[Veenendaal, Eikenlaan 3 - Sola Fide]]||1950||Buiten gebruik||||PKN||UT | |||
|- | |||
|[[Alblasserdam, Waalsmondelaan 16 - Bethelkerk]]||1967||Gemeente opgeheven||||CGK||ZH | |||
|- | |||
|[[Roosendaal, President Kennedylaan 73 - Moeder Gods]]||1967||Oktober 2019 buiten gebruik||||RK||NB | |||
|- | |||
|[[Delft, Oude Delft 102 - Genestetkerk]]||1896||Kerk is verkocht||||RB||ZH | |||
|- | |||
|[[Assen, Oranjestraat 13 - Doopsgezinde Kerk]]||1909||Kerk is verkocht||28 december 2019 laatste dienst||D||DR | |||
|- | |||
|[[Elsloo, Hoofdweg 42 - Dorpskerk]]||1913||29 december 2019 laatste dienst||||PKNH||FR | |||
|- | |||
|[[Veenendaal, Vondellaan 2 - De Goede Reede]]||1992||Kerk is verkocht||||PKNGK||UT | |||
|- | |||
|[[Wildervank, Sportterreinstraat 6 - Evangelisch Lutherse Kerk]]||1760||Kerk is verkocht||||PKNEL||GR | |||
|- | |||
|[[Stadskanaal, Hoofdkade 2 - Evangelisch Lutherse Kerk]]||1875||Kerk is verkocht||||PKNEL||GR | |||
|- | |||
|[[Herpt, Torenstraat 4 - Catharina]]||1924||8 december 2019 buiten gebruik||Staat te koop||RK||NB | |||
|- | |||
|[[Lemmer, Nieuwburen 36 - Gereformeerde Kerk]]||1889||Kerk is verkocht 2018||8 december 2019 buiten gebruik||PKNG||FR | |||
|- | |||
|[[Didam, Wehlseweg 36 - O.L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen]]||1910||2019 verkocht||Oefenlocatie muziekver.||RK||GLD | |||
|- | |||
|[[Oldenzaal, Mariastraat 17 - O.L. Vrouw ten Hemelopneming]]||1954||Kerk is verkocht||Wordt bedrijfsverzamelgebouw||RK||OV | |||
|- | |||
|[[Oldenzaal, Spoorstraat 2 - Antonius van Padua]]||1912||Verkocht 14 februari 2019||||RK||OV | |||
|- | |||
|[[Oud-Loosdrecht, Oud-Loosdrechtsedijk 230 - Hervormde kerk]]||1845||september 2019 buiten gebruik gesteld||||PKN||NH | |||
|- | |||
|[[Oude Pekela, Hendrik Westerstraat 191 - Vrije Evangelische Gemeente]]||1890 ?||Kerkgemeenschap op 31 maart 2019 opgeheven||Kerk verkocht||EV||GR | |||
|- | |||
|[[Scheveningen, Tesselsestraat 69 - Pniëlkerk]]||1937||Gesloopt 2019||Versneld gesloopt i.v.m. rellen||BuiK||ZH | |||
|- | |||
|[[Schoonoord, Kerklaan 16 - De Fontein]]||1866||Kerk 2019 verkocht||Gemeente opgeheven||PKNH||DR | |||
|- | |||
|[[Doetinchem, Burgemeester van Nispenstraat 19 - Predik het Evangelie]]||1881||Kerk is verkocht||||B||GLD | |||
|- | |||
|[[Ulrum, Singel 52 - Eben Haëzer]]||1923||Gemeente is verhuisd||||CGK||GR | |||
|- | |||
|[[Wânswert, Tsjerkepaed 6 - Petruskerk]]||16e eeuw||Kerk overgedragen SAFT||Gemeente gefuseerd 1-1-2020||PKN||FR | |||
|- | |- | ||
[[Categorie:Overzichten]] | [[Categorie:Overzichten]] |
Versie van 10 feb 2021 13:55
Heeft U aanvullingen voor de lijsten laat het weten De lijst kunt U sorteren door op het kleine driehoekje te klikken boven de te sorteren kolom.
Kerk | Gebouwd | Datum sluiting | Opmerking | Categorie | Provincie |
---|---|---|---|---|---|
Schiedam, Warande 185 - Hoeksteenkerk | 1923 | Gemeenschap opgeheven | Kerk wordt verbouwd | CGK | ZH |
Poortugaal, Emmastraat 9 - De Haven | 1930 | Samengegaan PKN | Bestemming nog onbekend | GK | ZH |
Lunteren, Kerkhoflaan 17 - Antonius Abt | 1959 | Januari 2019 aan de eredienst onttrokken | RK | GLD | |
Horssen, Kerkpad 7 - Antonius Abt | 1910 | januari 2019 aan de eredienst onttrokken | Yoga-centrum | RK | GLD |
Spoordonk, Bernadettestraat 2 - Bernadette | 1936 | 23 juni 2019 laatste dienst | Wordt omgebouwd tot dorpshuis | RK | NB |
Schildwolde, Hoofdweg 18 - De Ark | 1950 | Kerk is verkocht | PKN | GR | |
Siegerswoude, Binnenwei 14 - Hervormde Kerk | 1949 | Kerk wordt verkocht | PKN | FR | |
Gorinchem, Mollenburgseweg 15 - Exoduskerk | 1964 | Is verkocht | Gezondheidscentrum | PKN | ZH |
Alkmaar, Nassaulaan 4 - Joseph | 1909 | Kerk is verkocht | RK | NH | |
Lisse, Heereweg 105 - Gereformeerde Kerk | 1934 | Wordt afgestoten | GK | ZH | |
Schaesberg, De Wendelstraat 16 - Michaël | 1956 | Sinds 2012 slapend | 2019 aan de eredienst onttrokken | RK | LIM |
Middelburg, Hofplein 13 - Hofpleinkerk | 1930 | 2 juni 2019 laatste dienst | PKN | ZL | |
's-Gravenzande, Heenweg 59 - Nieuwe Kerk | 1951 | 8 september 2019 laatste dienst | Kerk wordt verkocht | PKN | ZH |
Wieringerwerf, Meeuwstraat 44 - Het Kompas | 1937 | 30 juni 2019 laatste dienst | Staat te koop | NGK | NH |
Biezenmortel, Capucijnenstraat 44 - Jozef[ | 1921 | 7 juli 2019 laatste dienst | RK | NB | |
Drachten, Burgemeester Wuiteweg 56 - Nieuw Apostolische Kerk | 1960 | juni 2019 gesloten | huur beeindigd | NAK | FR |
Batenburg, Molendijk 1 - Sint Victor | 1875 | 20 juni 2019 laatste dienst | RK | GLD | |
Zaandam, Papenpad 13 - Maria Magdalena | 1695 | Kerk is verkocht | Cultureel centrum | OKK | NH |
Egmond aan Zee, Wilhelminastraat 12 - O.L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen | 1905 | Na 1 september 2019 gesloten | Gaat in de verkoop | RK | ZH |
Egmond-Binnen, Kerkplein 25 - Adelbertus | 1965 | Is 25 augustus 2019 gesloten | Gaat in de verkoop | RK | ZH |
Utrecht, Marco Pololaan 113 - Wederkomst des Heren | 1966 | 1 september 2019 laatste dienst | Kerk staat te koop | RK | UT |
Hansweert, Dijkstraat 12 - Hervormde Kerk | 1911 | Kerk is verkocht | september 2019 laatste dienst | PKN | ZL |
Venlo, Wolweversstraat 2 - St. Nicolaaskerk | 1961 | 5 december 2019 laatste dienst | RK | NB | |
Venlo, Veldenseweg 2 - Heilig Hart van Jezus | 1922 | Werd al niet meer gebruikt | RK | NB | |
Veenendaal, Eikenlaan 3 - Sola Fide | 1950 | Buiten gebruik | PKN | UT | |
Alblasserdam, Waalsmondelaan 16 - Bethelkerk | 1967 | Gemeente opgeheven | CGK | ZH | |
Roosendaal, President Kennedylaan 73 - Moeder Gods | 1967 | Oktober 2019 buiten gebruik | RK | NB | |
Delft, Oude Delft 102 - Genestetkerk | 1896 | Kerk is verkocht | RB | ZH | |
Assen, Oranjestraat 13 - Doopsgezinde Kerk | 1909 | Kerk is verkocht | 28 december 2019 laatste dienst | D | DR |
Elsloo, Hoofdweg 42 - Dorpskerk | 1913 | 29 december 2019 laatste dienst | PKNH | FR | |
Veenendaal, Vondellaan 2 - De Goede Reede | 1992 | Kerk is verkocht | PKNGK | UT | |
Wildervank, Sportterreinstraat 6 - Evangelisch Lutherse Kerk | 1760 | Kerk is verkocht | PKNEL | GR | |
Stadskanaal, Hoofdkade 2 - Evangelisch Lutherse Kerk | 1875 | Kerk is verkocht | PKNEL | GR | |
Herpt, Torenstraat 4 - Catharina | 1924 | 8 december 2019 buiten gebruik | Staat te koop | RK | NB |
Lemmer, Nieuwburen 36 - Gereformeerde Kerk | 1889 | Kerk is verkocht 2018 | 8 december 2019 buiten gebruik | PKNG | FR |
Didam, Wehlseweg 36 - O.L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen | 1910 | 2019 verkocht | Oefenlocatie muziekver. | RK | GLD |
Oldenzaal, Mariastraat 17 - O.L. Vrouw ten Hemelopneming | 1954 | Kerk is verkocht | Wordt bedrijfsverzamelgebouw | RK | OV |
Oldenzaal, Spoorstraat 2 - Antonius van Padua | 1912 | Verkocht 14 februari 2019 | RK | OV | |
Oud-Loosdrecht, Oud-Loosdrechtsedijk 230 - Hervormde kerk | 1845 | september 2019 buiten gebruik gesteld | PKN | NH | |
Oude Pekela, Hendrik Westerstraat 191 - Vrije Evangelische Gemeente | 1890 ? | Kerkgemeenschap op 31 maart 2019 opgeheven | Kerk verkocht | EV | GR |
Scheveningen, Tesselsestraat 69 - Pniëlkerk | 1937 | Gesloopt 2019 | Versneld gesloopt i.v.m. rellen | BuiK | ZH |
Schoonoord, Kerklaan 16 - De Fontein | 1866 | Kerk 2019 verkocht | Gemeente opgeheven | PKNH | DR |
Doetinchem, Burgemeester van Nispenstraat 19 - Predik het Evangelie | 1881 | Kerk is verkocht | B | GLD | |
Ulrum, Singel 52 - Eben Haëzer | 1923 | Gemeente is verhuisd | CGK | GR | |
Wânswert, Tsjerkepaed 6 - Petruskerk | 16e eeuw | Kerk overgedragen SAFT | Gemeente gefuseerd 1-1-2020 | PKN | FR |