Breezand, Molenvaart 421 - De Samenvaart: verschil tussen versies
Uit Reliwiki
kGeen bewerkingssamenvatting |
|||
Regel 1: | Regel 1: | ||
[[Categorie:Object]] | [[Categorie:Object]] | ||
[[Categorie:MetKaart]] | [[Categorie:MetKaart]] | ||
[[Categorie:GK]] | [[Categorie:GK]] | ||
[[Categorie:Breezand]] | [[Categorie:Breezand]] | ||
Regel 10: | Regel 9: | ||
! colspan="2" style="background-color:#517398; color:white;" | Algemene gegevens | ! colspan="2" style="background-color:#517398; color:white;" | Algemene gegevens | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Naam kerk: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | De Samenvaart | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Gemeente : | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Genootschap: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | PKN Gereformeerde Kerk | |||
|-valign="top" | |||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Provincie: | |||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Noord-Holland | |||
|-valign="top" | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Gemeente: | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Hollands Kroon | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Hollands Kroon | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Plaats : | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Plaats: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Breezand | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Breezand | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Adres : | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Adres: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Molenvaart 421 | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Molenvaart 421 | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Postcode: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | 1764AR | ||
|-valign="top" | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Inventarisatienummer: | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | 05082 | |||
|-valign="top" | |||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Jaar ingebruikname: | |||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | 1969 | |||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Architect: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Huidige bestemming: | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Huidige bestemming: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Kerk | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Kerk | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Monument status: | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Monument | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | geen | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | geen | ||
|} | |} | ||
Versie van 25 mei 2016 10:24
Algemene gegevens | |
---|---|
Naam kerk: | De Samenvaart |
Genootschap: | PKN Gereformeerde Kerk |
Provincie: | Noord-Holland |
Gemeente: | Hollands Kroon |
Plaats: | Breezand |
Adres: | Molenvaart 421 |
Postcode: | 1764AR |
Inventarisatienummer: | 05082 |
Jaar ingebruikname: | 1969 |
Architect: | |
Huidige bestemming: | Kerk |
Monument status: | geen |
Geschiedenis
In Gelderse Buurt. Moderne kerk, met losstaande toren rechts van voorgevel, gebouwd achter het oudere kerkgebouw. Vanaf najaar 2003 is deze kerk als enig gebouw in actief gebruik van de "Protestantse Gemeente Anna Paulowna". Toen heeft dit gebouw ook de naam "De Samenvaart" gekregen. (De verderop gelegen Hervormde Kerk is sindsdien nog voor incidentele speciale vieringen enz. in gebruik).
Orgel
Oorspronkelijk is het orgel gebouwd door L. Ypma & Co (in 1880) voor de Hervormde Kerk aan de Helden van Zeeplein in Den Helder. In 1944 is het orgel gedemonteerd door Flentrop i.v.m. dreigend oorlogsgevaar. De kerk aan de Helden van Zeeplein te Den Helder is in de oorlog verwoest. In 1946 is het orgel geplaatst in de oude Gereformeerde kerk in Anna Paulowna / Breezand. In 1971 is het orgel overgeplaatst naar de nieuwe Gereformeerde kerk in Breezand. Het orgel werd ingrijpend gewijzigd door A. van der Kuyl, oa werd het orgel voorzien van een nieuwe kas.