De Knipe, Dominee Veenweg 28 - Klokkenstoel: verschil tussen versies
Uit Reliwiki
(cat) |
(kaart hersteld) |
||
(2 tussenliggende versies door een andere gebruiker niet weergegeven) | |||
Regel 7: | Regel 7: | ||
[[Categorie:Provincie Friesland]] | [[Categorie:Provincie Friesland]] | ||
{{#display_map: 52.96564,5.99276|type=hybrid}} | |||
{| | {| | ||
! colspan="2" style="background-color:#517398; color:white;" | Algemene gegevens | ! colspan="2" style="background-color:#517398; color:white;" | Algemene gegevens | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Genootschap : | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Naam kerk: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | ||
|-valign="top" | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Genootschap: | |||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | |||
|-valign="top" | |||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Provincie: | |||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Friesland | |||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Gemeente : | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Gemeente: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Heerenveen | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Heerenveen | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Plaats : | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Plaats: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | De Knipe | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | De Knipe | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Adres : | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Adres: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Dominee Veenweg | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Dominee Veenweg 28B | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Postcode: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Inventarisatienummer: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | 16183 | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Jaar ingebruikname: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | 1920 | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Architect: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Huidige bestemming: | ||
| style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | | | style="text-align:top; background-color:Lightgrey; width:200px;" | Klokkenstoel | ||
|-valign="top" | |-valign="top" | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Monument | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Monument status: | ||
| style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Rijksmonument {{Rijksmonument|21176}} | | style="text-align:top; background-color:#DCEAEA; width:200px;" | Rijksmonument {{Rijksmonument|21176}} | ||
|} | |} | ||
Regel 49: | Regel 54: | ||
==Monumentomschrijving Rijksdienst== | ==Monumentomschrijving Rijksdienst== | ||
Een op het kerkhof in goede staat verkerende betonnen | Een op het kerkhof in goede staat verkerende betonnen klokkenstoel die zelf niet op de lijst wordt geplaatst, hangt een klok van een anonieme gieter zonder opschrift, 14e eeuw, diam. 81,3 cm. De kroon is nieuw en later aangebracht. | ||
==Afbeeldingen== | ==Afbeeldingen== |
Huidige versie van 2 okt 2019 om 10:41
Algemene gegevens | |
---|---|
Naam kerk: | |
Genootschap: | |
Provincie: | Friesland |
Gemeente: | Heerenveen |
Plaats: | De Knipe |
Adres: | Dominee Veenweg 28B |
Postcode: | |
Inventarisatienummer: | 16183 |
Jaar ingebruikname: | 1920 |
Architect: | |
Huidige bestemming: | Klokkenstoel |
Monument status: | Rijksmonument 21176 |
Geschiedenis
Klokkenstoel op begraafplaats.
Monumentomschrijving Rijksdienst
Een op het kerkhof in goede staat verkerende betonnen klokkenstoel die zelf niet op de lijst wordt geplaatst, hangt een klok van een anonieme gieter zonder opschrift, 14e eeuw, diam. 81,3 cm. De kroon is nieuw en later aangebracht.